Existuje veľké množstvo dôvodov, prečo ľudia túžia po dlhých, zdravých vlasoch. Dôvodom môže byť pokus ostrihať alebo nafarbiť si vlasy, ktorý nedopadol dobre alebo zlý výsledok návštevy kaderníka. Možno je za tým len osobná túžba mať dlhé vlasy. K strate vlasov na hlave môžu viesť aj niektoré zdravotné dôvody.
 dlouhé vlasy
Každá z nás túži po zaručenom recepte na dlhé a krásne vlasy. Existuje množstvo spôsobov, ako stimulovať rast zdravých vlasov a množstvo vecí, ktorým by ste sa naopak mali vyhýbať. Najlepšou radou je konzumovať zdravé potraviny, hlavne pri pestovaní si vlasov. Treba sa tiež vyhnúť nárazovým diétam a iným extrémom ktoré by naopak spomalili rast vlasov a spôsobili ich lámanie. Je dôležité jesť veľké množstvo bielkovín, vitamínov ktoré podporujú rast vlasov ako vitamín B a C. Pomôcť môžu tiež rôzne multivitamínové doplnky a prenatálne vitamíny, ktoré údajne zlepšujú vzhľad, dĺžku aj silu vlasov.
 
Ďalším veľmi podstatným krokom je nájdenie pre naše vlásky toho správneho produktu na rast vlasov. Základom každého takéhoto produktu je zloženie. Je hneď niekoľko látok, ktoré viditeľné a preukázateľne urýchľujú rast vlasov. Ide napríklad o kofeín, extrakt z Rooibos čaju a niektoré aminokyseliny. Kombinácia týchto produktov, vitamínov a stravy stimulujúcej rast vlasov prináša jednoznačné výsledky. Pomôcť vám môžu tiež tabletky s priamym zameraním na rast vlasov.
 dívka v bazeně
Je faktom, že aj keď sú vlasy vytrhnuté aj s korienkami je veľmi veľká pravdepodobnosť že dorastú nazad hoci to potrvá. Vlasy nerastú pri skracovaní o nič rýchlejšie. V tehotenstve alebo po pôrode ženy často stratia veľké množstvo svojich vlasov. Vlasy dokonca dokážu dorásť aj po chorobe.
 
Prekrvením vlasovej pokožky česaním pomáha dosiahnuť rýchlejší rast vlasov. Hoci na druhú stranu česaním môžeme o veľa vlasov aj prísť. Pre stimuláciu rastu vlasov pomáha zdravá strava, kefovanie vlasov, hydratácia vlasov určitými prostriedkami ako olivový olej, taktiež vyhýbanie sa stresu a mnohé doplnky výživy ako napríklad vitamínové doplnky. Vitamín A, C, H, B, meď, zinok, keratín, oxid kremičitý a železo taktiež pomáhajú pri raste.