Nie je žiaľ už žiadnym tajomstvom, dokonca sa stalo akceptovateľným faktom, že malá skupina ľudí majú neuveriteľne vysoký majetok, tým pádom i možnosti a samozrejme vplyv, pričom rovnako tak, teda v oveľa väčšej miere existujú i ľudia, ktorí len tak akosi prežívajú z mesiaca na mesiac, pričom ich nikto nevypočuje, nemajú šancu nič ovplyvniť. Akurát tak svoj osobný život, no aj to majú dosť sťažené.

účty

Skrátka je viditeľné, že tento systém je určený hlavne pre menšiu skupiny už beztak veľmi mocných a bohatých „spoluobčanov“, ktorých však ani bežne na ulici nestretávate. Takisto sú izolovaní od tých bežných ľudských problémov. Je jasné, že peniaze vládnu dnešnému svetu plného komercie a reklám, veď sa stačí pozrieť okolo seba.  A pokiaľ si niekto myslí, že sa ho to netýka, nechce si pripustiť pravdu. A to je jedna z tých hlavných chýb našej spoločnosti. Každý si buduje akúsi imaginárnu predstavu o tom že je pán, pritom však musí platiť a pomahať budovať veci okolo seba, aj pokiaľ sú absurdné a nepomáhajú nám. No ale skúste si tipnúť, komu pomáhajú.

mince

Týmto článkom vôbec nemám v pláne uraziť niekoho, komu sa pošťastilo, je snaživý a má vyšší plat. Prajem Vám to, reč je o oveľa bohatších a vplyvnejších spolkoch.
Kto má peniaze, ten dnes tvorí aj pravidlá. A bude ich tvoriť vo svoj prospech? No samozrejme že áno. Ja i Vy by sme možno uvažovali rovnako, priznajme si to. A preto chcem poukázať na ďalší nový fakt týkajúci sa ekonomiky, no ten už zrejme nikoho neprekvapí. Vraví sa, že svet bohatne, no bohatnú bohatí, priemerní a chudobnejší sú na tom rovnako alebo horšie. Pritom to nie sú len moje „drísty“, ale fakt, ktorý si v pohode môžete overiť cez internet.

bohatství

Všetky reklamy, ovplyvňovanie , práca, poplatky, demokracia, všetko ide hlavne v prospech tých, ktorí majú najviac a vlastne ten systém vytvárajú a ak nie, tak ho minimálne vo veľkej miere ovplyvňujú k svojmu obrazu. A nebojte sa, ľahko dokážu vytvoriť nepriateľa, na ktorého sa hodí vina, rovnako tak sa vytvorí názor, ktorý nám bude z každej strany vtláčaný do hlavy.