Nechápete, prečo sa stalo Turecko tak obľúbenou destináciou? Podľa mňa sa to deje z viacerých dôvodov. Prvom rade ide o to, že táto destinácia nie je až tak ďaleko. Ja som na dovolenku last minute do Turecka odlietala z Košíc a cesta netrvala viac ako dve hodiny. Taktiež si myslím, že Turecko je pre našinca také exotické. Viete, Chorvátsko je fajn, no krajina je tu veľmi podobná tej našej. Turistov tu láka určite i to, že také krásne pláže nájdete len málokde. Navyše sa na nich môžete venovať množstvám aktivít, ktorá sa vám jednoznačne budú páčiť.Žena kreslí srdce prstom do piesku na pláži.jpg

Opaľujte sa do sýtosti
Na dovolenke sa budete chcieť určite slniť a kúpať v mori. Túto aktivitu asi nemusím popisovať podrobnejšie. Pripravte sa na to, že na pláži nebudete sami. Lepšie povedané, je tu naozaj veľa turistov a pláže sú pomerne dosť preplnené. Ak si chcete užiť trochu súkromia, požičajte si loďku a choďte niekam ďalej.

Športu zdar!
Máte radi šport? Na tureckých plážach, si ho môžete užiť do sýtosti. Ja som si veľmi obľúbila plážový volejbal. Pri tejto aktivite, sa môžete spoznať s novými ľuďmi, čo môže viesť k ďalším zaujímavým dovolenkovým aktivitám. Za zmienku stojí aj jazda na koňoch alebo na štvrokolke.
Ak chodíte ráno behať, tak na to nezabudnite ani v Turecku. na túto aktivitu si však poriadne privstaňte. Keď totiž začne svietiť slnko, tak si veľmi nezabeháte. Veľmi príjemné je aj kúpanie v mori počas úsvitu. Vtedy na plážach skoro nikto nie je, a tá atmosféra je neopakovateľná. Navyše sa trošku schladíte.Detail na ženský zadok v plavkách na plážový volejbal.jpg

Môžete zrelaxovať
Priamo na plážach nájdete aj mnohé reštaurácie, kaviarne či bary. Určite sa oplatí „pustiť“ nejakú tú korunu aj za masáž. Je to naozaj veľmi príjemné. Lete si na ležadle, pod vami piesok, pred vami more a k tomu vám masérka premasíruje celé telo. Masáž si nechajte taktiež na ráno alebo na večer. Keď na vás totiž nanesú liter oleja a do toho páli slnko ako divé, nie je to až tak príjemné.

Posted in Nezaradené