Každý kto si chystá svoj nový príbytok, rekonštruuje byt alebo dom, vie aké namáhavé je vybrať si z množstva ponúk, ktoré sú dnes na trhu. A je jedno, či sa rozhodujeme pre okná, strechu, bezpečnostné dvere do bytu, podlahy alebo čokoľvek iné. Ako teda odhaliť a zistiť, čo je to správne a dobré? Ako sa vyznať v tých ponukách? V tejto časti sa bližšie pozrieme na bezpečnostné dvere do bytu, aké majú ochranné prvky a ako si správne vybrať.

klíč ve dveříh

Vyberajte bezpečnostné dvere triezvo

To znamená, že ani veľa ani málo bezpečnosti nie je dobré. Čiže ak si idete vyberať bezpečnostné dvere do bytu, treba dbať na niekoľko základných pravidiel. Takže najskôr si treba zistiť do akej bezpečnostnej triedy sa dvere zaraďujú. Najlepšia trieda pre bezpečnostné dvere do bytu je tri alebo maximálne štyri. Pričom prvá trieda je najslabšia a piata a šiesta trieda už sa používajú na zabezpečenie trezorov. Takže optimálny je stred, čiže tretia bezpečnostná trieda. Ďalej takéto bezpečnostné dvere do bytu majú obsahovať niekoľko bezpečnostných prvkov a to sú bezpečnostné zámky, najlepšie dva. Ak si všimnete, takmer každé bezpečnostné dvere majú dve zámky, jeden hlavný a druhý doplnkový. Taktiež takéto dvere sú vybavené protihlukovou izoláciou a tiež tepelnou. Veľkou výhodou je mať takéto dvere v paneláku, aby bývate v blízkosti výťahu, ktorý často býva pomerne hlučný. Samozrejmosťou je, že všetky bezpečnostné dvere do bytu sú aj protipožiarne. To už je dnes štandard. Čo sa týka ďalších špeciálnych zabezpečení, to už majú každé dvere individuálne. Viacero zabezpečovacích mechanizmov, ktoré zvyšujú bezpečnosť. Pravdou je, že investičné náklady na bezpečnostné dvere do bytu bývajú vyššie, avšak veľmi rýchlo sa vrátia v prípade aj tepla alebo teda celkového komfortu a pohodlia v byte. Množstvo bezpečnostných dverí už dnes obsahuje aj priezor.

bezpečnostní dveře

Dizajn podľa vašej chuti

Je už len na vás ako budú vzhľadom vyzerať vaše bezpečnostné dvere do bytu. Najčastejšie sa vyrábajú vo farbe bielej, sivej alebo hnedej. Vzor, ktorý na nich bude si vyberiete podľa toho, čo sa vám páči, môžu byť hladké alebo s nepriehľadným a bezpečnostným sklom.

Ak hľadáte tie najlepšie bezpečnostné dvere, navštívte stránku https://www.vstavaneskrine.com/.