Dnešná moderná doba prináša nové rozmery u všetkého, kde sa to len dá. A tak aj forma osvetlenia sa mení a okrem toho, že prináša ten praktický úžitok, akým je svetlo vo tme, tak prináša aj estetické cítenie a premenu interiéru jednoduchým spôsobom.

pozadí

Možno ste už počuli o fenoméne, ktorý sa stal častým prostriedkom osvetlenia domácností i komerčných priestorov, a tým sú rgb led pásiky.
Na pohľad nenápadné kusy dlhé aj 5, či 10 metrov, ktoré slúžia ako osvetlenie. Na tom by nebolo nič výnimočného, keby neslúžili ako osvetlenie na nábytku, kuchynských linkách, v kúpeľniach ako efekt pre podsvietenú vaňu, zrkadlo alebo v spálni pre zvýraznenie postele. V obývacích izbách sa s týmto druhom svetla môžete kochať s podsvietením televízie, sedacej súpravy, či obrazov. A to je len minimum toho, kde všade môžete jednoduché rgb led pásiky použiť.

Ich tajomstvo spočíva v tom, že ponúkajú užívateľom lepšie zhodnotenie osvetlenia, ktoré má skôr estetický charakter a dokáže navodiť príjemné pocity pre relaxovanie, odpočívanie, jednoducho pre navodenie pokoja. Tým tajomstvom sú farebné diódy naskladané jedna vedľa druhej vo výbere farieb ako červená, modrá, zelená, ale tiež biela v tej teplejšej forme.

čočka
Ak Vám však ani táto farebná jednotvárnosť nestačí, tak skúste verzie s plynulými prechodmi z jednej farby na druhú. Všetko sa dá ovládať diaľkovým ovládaním, ktoré Váš komfort ešte viac podtrhne. Okrem zmeny farieb sa dá týmto spôsobom nastaviť aj intenzívnosť svetla, podľa aktuálnej nálady a situácie.
Osvetlenie je neodmysliteľnou súčasťou každého interiéru a správna voľba a nastavenie dokážu slúžiť ako dekoratívny doplnok. V praxi to znamená, že prázdne miesta jednoducho vyplníte zaujímavým osvetlením.

V prípade rgb led pásikoch ide o hmotný dôkaz toho, že na všetkom sa dá nájsť niečo nové. A určite to ešte nie je koniec.