Ak už ste sa rozhodli postaviť si vlastný dom a ste vo fáze uvažovania, čo poviete svojmu projektantovi alebo už ste začali pozerať rôzne projekty domov, rada by som vám poradila zopár vecí, čo by ste mali vedieť ešte pred začatím stavby.

ložnice

  1. Jednoduchosť

V dnešnej dobe sa jednoduchosť moc nevyužíva a práve to je ten problém. Každý by chcel mať všetky vymoženosti sveta, len aby on sám nemusel robiť nič. Prezradím vám však, že vymoženosti vám v podstate komplikujú život. Sú drahšie. Celkovo, či už aj na montáž, ale aj na výrobu a je to mnoho malých súčastí, ktoré sa pokazia oveľa skôr ako veci jednoduchšie. Veď predsa voľakedy predtým nám veci vydržali oveľa dlhšie ako teraz. Pretože ľudia neboli takí nároční a nechceli aj modré z neba.

  1. Skromnosť

Tento bod súvisí s prvým bodom v celej svojej súčasti. Áno, staviate si síce jediný svoj dom za celý svoj život a strávite v ňom veľa času, ale na začiatok si nemusíte priať všetky možné technologické výdobytky, keď nemáte na to dostatočný kapitál. Nemusíte mať všetko hneď, práve to, že v tom dome budete celý svoj život, máte ešte času a času, aby ste si to kúpili aj neskôr. Niekedy sa oplatí počkať.

dům

  1. Menej je niekedy viac

Pomaly všetci ľudia by chceli mať postavené veľké domy, hotové vily. Ale zamyslite sa nad tým? Nestačí vám menší dom? Kto ten veľký dom bude upratovať? Budete to stíhať? A na čo vám bude taký veľký dom, keď dospelé deti aj tak nebudú bývať s vami? Možno áno, ale to môžete vyriešiť aj potom. Aspoň nebudete na nich tlačiť, že pre nich ste postavili ten velikánsky dom. Riešte to, čo je teraz. Menší dom je výhodnejší aj v tom, že ušetríte na materiáli, na energiách, na papieroch, keď vybavujete zastavanie určitej plochy na pozemku.
Verím, že vám tieto moje rady aspoň trochu pomohli pri rozhodovaní, aký dom si postaviť. A prajem vám veľa šťastia pri vybavovaní papierov, projektov a podobne a takisto, aby sa vám darilo aj pri samotnej stavbe.