Úspech by sa dal rozdeliť do štyroch naozaj veľmi jednoduchých častí:

kravta

1. Túžba
Túžba je zdanlivo najjednoduchší prvok úspechu, pretože všetci po niečom túžime, však? To je ale omyl. Mnoho ľudí chce byť úspešných, ale nie sú ochotní pracovať tvrdšie než ktokoľvek iný, aby úspech dosiahli.
Túžite po úspechu tak veľmi, že by ste otvorene priznali všetky svoje chyby a omyly a aktívne hľadali spôsob, ako sa zlepšiť?
Čoho presne by ste sa vzdali, aby ste boli úspešní?
Hoci každý sa domnieva, že má túžbu, v skutočnosti ju majú len niektorí. Buďte k sebe úprimní a odpovedzte si na otázku ako veľmi chcete dosiahnuť svoje ciele, pretože ak napríklad radšej pozeráte Netflix namiesto napísania ďalšieho blogu, ušetríte sa od zbytočnej úzkosti tým, že si priznáte pravdu.

2. Poznanie
Takmer každý, kto chce dosiahnuť nejaký cieľ, strávi nespočetne veľa hodín hľadaním spôsobu, ale hľadanie spôsobu, ako niečo dosiahnuť je jednoduché – tak prečo nie každý docieli to, čo si zaumieni?
Je to jednoducho preto, že poznanie je skôr o tom, že objavujete to, o čom ste nevedeli, že neviete.
Samozrejme, že sa musíte naučiť, ako najať správnych ľudí, keď chcete vybudovať spoločnosť s miliónovými ziskami. Tiež by ste sa mali zlepšiť tým, že odstránite obmedzujúce myšlienky, aby ste mohli lepšie absorbovať vedomosti tempom, akým potrebujete.

3. Schopnosť
Schopnosť je najzložitejšia súčasť úspechu, pretože niektorí ľudia, bez ohľadu na to, ako veľmi túžia po úspechu, jednoducho nemajú to, čo je potrebné.
Ľudia toto neradi počujú, ale je to fakt. Čo spravíte, keď vám chýbajú schopnosti? Vzdáte sa svojho sna? Možno, ale verím, že vždy je spôsob, ako zvýšiť svoje schopnosti.

investice

4. Príležitosť
Šťastie je niečo medzi prípravou a príležitosťou. Rovná sa teda šťastie úspechu?
Pre dosiahnutie úspechu sa musíte mesiace a roky pripravovať na príležitosť zažiariť. Na príležitosť nemusíte čakať, vytvorte si ju.