Takže dovolenka je neustálym stresom v našom živote. Prázdniny a májové sviatky, zvyčajne trávime celá rodina spolu a toto je jediný čas, kedy si môžeme dovoliť dovolenku. Ale jeseň a jar sú ďalšou záležitosťou. Existuje však niekoľko overených spôsobov ako aspoň troška krotiť stres spôsobený dovolenkou.

stres

1. Súhlaste so spolužiakmi, že zorganizujete niekoľko spoločných výletov niekde pod dohľadom starých rodičov.
2. Zistite od priateľov či niektorí nemajú osamelé dieťa s babičkou a môžete pripojiť na pár dní aj to svoje.
3. K dispozícii sú lacné dovolenkové programy v športových kluboch, regionálnych detských strediskách, múzeách a parkoch.
4. Skúste si prenajať nejakú chalupu v lese.
5. Často si môžete kúpiť vstupenku s veľkou zľavou v mestskom tábore na druhý deň štartu. Majú voľné miesta a zľava môže byť dosť veľká.
6. Ak je dieťa dostatočne staré a sú susediace deti v rovnakom veku, môžu si urobiť voľno časový program už aj sami, zbytočne si nad tým budete lámať hlavu.
7. Samozrejme, všetko závisí od veku detí, ale ak máte staršie deti, môžete ich poučiť, aby sa starali o mladšie počas trvania dovolenky a ponúknuť im odmenu na konci, ak vám pravidelne pomáhajú.

bazén

Mnohí z nás čakajú na príchod leta. Obaja dospelí aj deti sú nadšení z dlhých sviatkov. Nepochybne, stály pobyt s deťmi a kontrola nad nimi v tejto dobe je dosť ťažké samo o sebe a dodáva stres vášmu životu. Rušný, bezcieľny časový sprievod je prvou príčinou stresu od prvého dňa dovolenky. Preto je kľúčovým bodom plánovanie. Týždenný plán udalostí s deťmi, ako aj ponuka na nasledujúcich 7 dní môžu byť dobrou pomôckou. Diskutujte o týchto plánoch s deťmi, aby pochopili, čo ich čaká. To pomôže celej rodine riadne usporiadať svoj čas na maximálne potešenie z letných dní. Skúste sa riadiť týmito tipmi, aby ste si dovolenku vedeli aj užiť a nielen stresovať na každom kroku.