Poznáte ten pocit, keď naozaj investujete do starostlivosti o pleť, do produktov od výmyslu sveta no nevypláca sa to? Vaša pleť sa nezlepšuje tak, ako hovorili v reklame, dokonca sa Vám zdá, že je ešte v horšom stave? Skúste dodržiavať nasledovných pár rád a možno všetky tie produkty, ktoré mali Vašu krásu spasiť, zapadnú na poličke prachom.

Najskôr sa však pozrime na to, čo do úst rozhodne nevkladať. Nevhodné potraviny totiž dokážu, podobne ako pri cvičení, celý výsledok pokaziť, len pre pár sekúnd potešenia na jazyku.

ovoce

·         Sytené nápoje, sladené nápoje, jednoducho všetko, čo nie je voda alebo nesladený čaj
·         Obmedzte kávu na čo najmenší počet, ideálne ju úplne nahraďte zeleným čajom, ktorý ma podobne povzbudivé účinky
·         Obmedzte mliečne výrobky, čo dnes už nie je, vďaka rozličným rastlinným náhradám, nijaký problém
·         Obmedzte biele pečivo, poďakuje sa Vám nielen Vaša pleť ale aj postava
·         Skoncujte s fastfoodmi a občerstveniami s podobnou náturou, sú pre Vašu krásu i formu najväčšími nepriateľmi!
·         Dajte si pozor, koľko jednoduchého cukru denne prijímate, ten totiž dokáže napáchať vážne veľké škody

Nebojte sa, v povolených potravinách je toho naozaj oveľa viac, takže hladovať rozhodne nebudete musieť.  Mnohé zo zdravých potravín Vám dokážu úplne nahradiť ich nezdravé varianty a dokonca je možné, že Vám budú chutiť ešte viac!

·         Voda je základ, aj Vašej krásy!
·         Čaje a ovocie vložené do vody dokážu osviežiť ešte viac ako kolové, či iné sladené nápoje
·         Nechajte zeleninu aby bola základom každého Vášho jedla! Opäť, radosť bude mať aj pleť aj postava, zelenina je totiž extrémne zdravá, plná vitamínov a zasýti dlhšie, ako vyprážané jedlá!
·         Namiesto cukru dajte šancu prírodným sladidlám, ktoré sú v mnohých prípadoch ešte sladšie ako cukor

meloun

·         Namiesto sladkých či slaných snackov medzi hlavnými jedlami jedzte ovocie, ktorého je na trhu nespočetné množstvo, takže nuda rozhodne nehrozí!
·         Uprednostnite doma pripravované jedlá pred kupovanými, budete totiž vedieť presné zloženie toho, čo konzumujete. V mnohých prípadoch sú ,,tajné prísady“ extrémne nezdravé
·         Namiesto slnečnicového či palmového oleja použite iný, skvelou voľbou je olivový či kokosový