Poďme sa na to trochu pozrieť z iného hľadiska. Sú taký ľudia ktorý trávia celkový čas na internete viac ako 10 hodín denne . No to sa zdá byť trochu veľa , nemyslíte?

Veď si prestavte, ráno sa zobudíte a prvé čo urobíte je že zapnete počítač a surfujete po internete,  a takto to robíte celý deň , celý týždeň , mesiac , rok . Dobre tí čo na internete pracujú majú ako takú výnimku. No tak ako normálna práca tak aj práca na internete , môže spôsobiť takže zdravotne problémy. Pokazené oči teda môžu to spôsobiť sleposť , rôzne psychické problémy , bolesť rúk , , chrbta krížov , no je to ho veľa.

komunikace

Podlá aktuálnych štatistík najčastejšie trávia dlhý čas na internete deti a tínedžeri a mladý ľudia. Štatistiky hovoria jasne , preto by sme mali niečo urobiť aby sa ten čas znížil aspoň na polovicu.

Ak trávite 10 hodín , teda ak na internete pracujete , skúste pracovať z prestávkami. Choďte na 5 až 10 minút von nadýchajte sa čerstvého vzduchu a trochu si ponatahujte chrbticu. Pre tie mladšie kategórie platí pomerne to iste , ale napríklad ak trávia čas na internete 5 hodín tak kladne im stačí aj 2,5 hodín a to večer keď budú vaše deti alebo mladý ľudia oddychovať . Ak je niekto závislí na internete musí stým rýchlo prestať inak bude mať takže zdravotné problémy s ktorými môže žiť aj do konca svojho života. Pozor to nie je žiadna hrozba ale realita na ktorú doplatilo mnoho ľudí  po celom svete. Preto okrem toho že dávate pozor čo robia vaše deti na internete sledujte koľko času tam trávia a skúste im ho obmedziť. Zoberte im všetko na čo sa dá pripojiť na internet a snažte sa ich naučiť že skutočná realita je vonku a nie na internete. Pretože tam sa svet začína a na internete končí.

počítač

Možno sa vám zdá byť tento článok trochu impulzívny ale všetko čo sa tu píše je skutočné a naozaj by ste mali ten čas ktorý trávite na internete využiť inak .