Po prvé sa musíte správne stravovať, inak vám cvičenie nebude k ničomu. Pritom chudnúť môžete aj v sede. Ako je to možné? Redukcia tuku je totiž celodenná záležitosť. Fyzická aktivita učí metabolizmus správne pracovať a vyvážená strava zase vedie k tomu, že vaše telo spaľuje, ako má. Dôležité sú teda obe zložky.

běh

Viac svalov, viac vydanej energie
Ideálnou porciou tréningu je aeróbna aktivita v spojení s kardio. Lepšie je cvičenie v kratších intervaloch a častejšie, ako 2x týždenne po dobu 90 minút. Všetky vaše aktivity musia byť intenzívne. Najdôležitejšia je správna frekvencia vášho dýchania, vďaka tomu sa vám podarí vyhrať boj s prebytočnými kilogramami. Začnite pomalšie, po nejakej dobe sa všetko zlepší.

Cenovo výhodné pohybové aktivity
Všimli ste si koľko ľudí začalo behať?Je to totiž tak ľahké a nebude vás to stáť príliš veľa peňazí. Stačia vám dobré topánky, funkčné tričko a môžete vyraziť. Výborné je, že môžete behať ráno, pred obedom, popoludní alebo aj večer a to takmer po celý rok. Skúste to pomaly a po dlhší čas, tak bude vaše chudnutie najefektívnejšie.

Ak patríte medzi milovníkov vody, potom sa vrhnite do vĺn bazéna. Hoci sa to nezdá, práve pri plávaní vydáte najväčšie množstvo energie. Odpor vody je totiž mnohonásobne vyšší ako odpor vzduchu, takže sa svaly musia oveľa viac namáhať. Za hodinu plávania spálite oveľa viac energie, než keď za rovnaký čas prejdete na bicykli šestnásť kilometrov. Navyše komplexne posilňujete celé telo a príjemným bonusom je, že sa vôbec nepotíte. Takto síce váhu príliš neovplyvníte, ale je dobrou kompenzáciou napríklad k aeróbnym aktivitám.

plavec

Veľmi príjemne môžete stráviť čas tiež jazdou na bicykli.Takáto relaxácia vám pomôže odbúrať stres a možno zistíte, že je vám tak dobre vo vašom tele, že nebudete chcieť nič meniť.
Okrem prirodzeného pohybu pomáha tiež vhodná strava, ktorú môžete prebrať s výživovým poradcom alebo sa vyberte na nákup doplnkov stravy. S niektorými sa môžete zoznámiť tu.