Poďte sa s nami pozrieť, ako si môžete veľmi vkusne a moderne poradiť.
Možno niektoré z vás prekvapí, že umelé osvetlenie má priamy vplyv na váš zdravotný stav. Zvýšené požiadavky na bezpečnosť svetelných zdrojov sa tak nevyhnú ani LED osvetlení.

obývák

Postupne prechádzame na veľmi úsporné varianty, ktoré dokážu veľmi efektívne nahradiť za klasickú Edisonovu žiarovku. Tieto žiarivky sú veľmi účinné, majú ďaleko vyššiu životnosť, napriek tomu majú aj tieto modely isté nevýhody.
U svetla vydávaného fluorescenčnou žiarivkou sa prejavuje tzv. stroboskopický efekt. Spoznáte to podľa častého blikania, ktoré spôsobuje nestabilita výboja v závislosti od frekvencie sieťového napájania. Najviac si toho môžete všimnúť pri prevedení u obvodu s tlmivkou a štartérom. Práve blikanie spôsobuje u človeka častú únavu a je veľmi nepríjemné v dlhodobom hľadisku.

Ďaleko menšou záťažou pre váš zrak je polovodičová dióda, ktorá má stabilnú svietivosť, ktorá sa veľmi podobá tomu dennému. Hodí sa pre miestnosti, kde často zapíname alebo vypíname svetlo.

Bezpečné zapojenie pre váš domov

LED osvetlenie môžete využiť ako doma, tak aj v priemyselných zariadeniach, kde ušetríte na nákladoch za energiu. Veľmi zaujímavým riešením sú led trubice. Na svoju prevádzku nepotrebujú štartér, tlmivku ani žiadny elektronický predradník. Sú stavané priamo na sieťové napätie. Pri zapnutí tak svietia takmer okamžite na plný výkon. Koncový výrobok je opatrený tiež platnou certifikáciou. Medzi najväčšie výhody patrí dlhá životnosť a úspora elektrickej energie až o 50% z vašich pôvodných nákladov.

lustr

Vyberajte vždy starostlivo a od renomovaných výrobcov, aby ste si nekúpili nekvalitný produkt. Nechajte si poradiť aj od odborného predajcu, ktorý má rad skúseností a pomôže vám vybrať presne podľa vašich potrieb.
Zapojenie radšej prenechajte skúseným pracovníkom, ktorí si vedia poradiť. Alebo ak máte šikovného manžela, nechajte to na ňom. Vaše bývanie tak dokonale zažiari.