Prečo je detoxikácia vášho domova dôležitá?

Priemerná domácnosť obsahuje až 1000 chemikálií, z ktorých mnohé nie je schopné vidieť ani cítiť. Zatiaľ čo tieto chemikálie môžu byť tolerované jednotlivo a v malých dávkach, problémy môžu vzniknúť, keď je človek vystavený ich kombinácii alebo vo väčších dávkach.

domácnost

Úroveň tolerancie každého človeka je odlišná v závislosti od genetiky, stavu výživy a predchádzajúcich kontaktov s chemikáliami, ale negatívne účinky toxínov v domácnostiach sú často spojené s užívaním iných liekov, najmä s bežným užívaním alkoholu alebo liekov na predpis alebo rekreáciu.

Upracte všetky veci dôkladne
Urobte si poriadok vo vašom šatníku, zbavte sa vlasov na kefe, umyte štetce od make-upu a nezabudnite ani na špinavý rohož – všetky tieto položky by mali prejsť dôkladným čistením pri veľkom upratovaní.

Udržujte vzduch čistý
Udržujte okná a dvere otvorené čo najviac, aby ste mohli pravidelne vetrať. Používajte zelené rastliny ako prírodné detoxikátory vzduchu. Odstráňte zápach z jedla. Používajte čerstvé kvety alebo misky z bylín, ako je rozmarín a šalvia, aby ste pridali do miestností príjemnú vôňu. Nechajte svoje vzduchové kanály a vetracie otvory čistiť netoxickými čistiacimi prostriedkami. Získajte prenosný čistič vzduchu, najmä pre spálne.

Prepnite z bežných čistiacich prostriedkov pre domácnosť na čistejšie a ekologickejšie.
Tieto prípravky nepoškodzujú vaše zdravie alebo životné prostredie ako masovo predávané. Môžete tiež použiť základné zložky, ktoré máte okolo domu, napríklad ocot namiesto bielidla, sóda bikarbóna, aby ste si vyčistili dlaždice a peroxid vodíka, aby ste odstránili škvrny.

čističe

Zbavte sa starých vecí
Predpokladá sa, že staré objekty majú tendenciu držať negatívnu energiu z minulosti. Takže, zbavte sa vecí, ktoré vám už viac neprinášajú radosť, aby ste vytvorili priestor pre tie, ktoré robia.