Šiltovky sú už nejaký ten čas pevnou súčasťou svetovej módy. Sú vhodne, ako pre mužov tak aj pre nežne pohlavie. Deti vedia šiltovky tiež dokonale využiť, a to pri hraní na detskom ihrisku či behaní za loptou. Z počiatku boli šiltovky využívané ako prevencia pred slnečným svitom, ale dnes tomu už tak nie je keďže zo šiltoviek sa stal módny hit, ktorí môžete vytiahnuť ako skvelý módny doplnok aj v prípade, že vás žiadne slnko „neohrozuje“. Ako módny doplnok ideálne zapadne praktický ku čomukoľvek. Šiltovky sú veľmi praktické a tiež veľmi pohodlné keďže materiál vás nie len ochranní, ale je aj veľmi pohodlní. Navyše sa nemusíte obávať,že v príšerných horúčavách, ktoré občas nastanú hlavne na letných dovolenkách sa v nej budete cítiť nepríjemné a váš elegantný doplnok bude musieť ísť z hlavy preč. Okrem pestrej palety farieb, ktoré šiltovky ponúkajú a tiež rôzne materiály, z ktorých sú vyrobené sa šiltovky odlišujú aj ich druhom, ktorých je niekoľko.

šiltovka

Najznámejším druhom je asi snapback šiltovka. V zadnej časti ma nastaviteľné zapínanie, ktoré si dokážete prispôsobiť podľa vašej individuálnej potreby. Má zväčša rovný šilt. Takže takúto šiltovku po vašom nosení dokáže využiť aj niekto iný. Alebo ju môžete hocikomu požičať keďže si dokáže regulovať veľkosť šiltovku presne na svoju hlavu. Takéto šiltovky sa tešia hlavne obľube u mladých skupín ľudí. Stretnúť sa môžete aj so šiltovkami, ktoré majú zahnutý šilt hovory sa im, aj bejzbalové šiltovky. Tiež sa môžu líšiť nastavenie veľkosti na zadnej strane šiltoviek.

slnko

Veľmi praktické je nastavenie na zapínanie pomocou dierkovaného plastového pásika, majú ich napríklad šiltovky snapback, ktoré sme už spomínali. Existujú aj tie klasické bez možnej regulácie veľkosti. Môžete sa stretnúť aj s nastavením pomocou kovovej pracky. Takúto reguláciu majú šiltovky strapback. Elastické zapínanie je tiež veľmi praktické a tiež vyzerá aj zo zadnej strany vkusne. Takýmto štýlom disponujú šiltovky fitted. Okrem farieb a odlišného materiálu sa šiltovky líšia aj rôznymi motívmi, ktoré sa na šiltovkách môžu vyskytnúť. Najčastejšie to môže byť športový motív, čiže na šiltovke môžete mať logo svojho obľúbeného športového klubu alebo motívy svojej obľúbenej kapely.

Posted in Nezaradené