Ak ste už na takéhoto chlapa natrafili a zaľúbili sa, nemáte to ľahké. Zo začiatku sa to môže zdať dokonalé, tak ako keď ste čerstvo zaľúbení a v brušku cítite motýliky. Vtedy sa daný dotyčný ešte javí celkom normálne bez akýchkoľvek prejavov nadradenosti svojej mamy. Občas ju spomenie, ale to je tak všetko.

rodiče

Kedy sa to začne prejavovať?

Nebude to ľahké, to vás upozorňujem hneď na začiatku. Ale keď ste sa vydali na tento boj, tak ho treba vyhrať. A s kým ideme bojovať? No predsa s vašou budúcou svokrou. Postupom času sa začnú u vášho budúceho nastávajúceho prejavovať vplyvy od jeho milovanej mamičky. Treba ho vymaniť spod jej krídel. Tak aby naňho nemala vplyv a vy ste ho mali len a len pre seba. Naučte ho povedať svoj názor a nie ten mamičkin. Nebude to jednoduché, ale ťažšie cesty bývajú s lepším koncom.  

veteráni

Kde budeme bývať?

A to je snáď hlavná téma, ktorej sa obávajú všetky partnerky mamičkiných synáčikov. Pretože práve oni by radi bývali práve s mamičkou. Ale to nemôžete v žiadnom prípade dovoliť. Aj keď vás bude neviem ako pekne prosiť, pretože by to vôbec nerobilo dobrotu. Predstavte si to, že by ste niečo navarili, ale pani svokra by doniesla svoje s tým, že to je predsa jeho obľúbené a synáčik by papal svokrine jedlo. No to by bolo na porazenie. Takisto by dával na názory vašej svokry a nie vaše názory. Bolo by to zdrojom mnohých a mnohých hádok a konfliktov. Takže keď sa môžete, tak sa tomu určite vyvarujte!

rodič

Bývanie si zabezpečte vlastné. Na začiatok vám postačí aj malý byt do podnájmu, hlavne, že budete spolu. To je najdôležitejšie. A budete sami. Nezabúdajte, že za žiadnych okolností nesmiete privoliť na bývanie so svokrou ani pod podmienkou, že budete menej platiť za bývanie a môžete si tak postaviť niečo vlastné. To mnohé rodiny zvládli aj popri podnájme, takže sa nemáte  čoho báť.
Vždy je na výber, len záleží ako sa vy k danej veci postavíte.