Ovocie je presne tá potravina, ktorá v nás vyvoláva úžasné pocity spojené najmä s exotiku. Svojou sviežosťou ale aj svojím sfarbením sú pre nás obrovským lákadlom. Nič nevyzerá lepšie ako krásne naaranžované a nakrájané ovocie všetkých druhov, vôní aj chutí na veľkej miske.

ovoce

Ovocie sa najmä kvôli svojej exotickosti považuje za neodmysliteľnú súčasť leta a dovoleniek. Ďalším dôvodom prečo sa tak tesne spája s letom a dovolenkami je, že ovocie v letných mesiacoch a tiež preto, že veľa druhou ovocia pochádza práve z už spomínaných exotických krajín. Takéto ovocie je pre nás veľmi vzácne a všetci ho tak veľmi obľubujeme, lebo nám nie je dostupné každý deň. Jeho konzumácia teda v nás vyvoláva výnimočnosť a jedinečnosť okamihu, čo sa dokonale spája s dovolenkou.

Ďalšia vec, prečo je ovocie výnimočné je to, že počas roka si ho síce môžete kúpiť v obchodoch, ale nie je nad pocit, čerstvo odtrhnutého jabĺčka alebo hrozienka priamo zo záhradky starej mami lebo možno z vašej vlastnej. Navyše, kupované ovocie nie je až také zdravé a treba si ho vždy poriadne umyť pred tým ako ho nakrájate, pretože je postrekované, aby vyzeralo tak lákavo ako vyzerá a dlho vydržalo. Nie je teda nad ovocie, ktoré viete kde rástlo a mali ste možnosť ho celú dobu počas jeho rastu sledovať.

maliny

Ovocie je tiež oveľa zdravšou alternatívou sladkostí, ktoré toľkí z nás veľmi milujú a nevedia si bez nich predstaviť život. Ak sa teda chcete začať zdravšie stravovať odporúčame vymeniť čokoládky a cukríčky za čučoriedky a hrušky a uvidíte, že aj vaše telo a zúbky sa potešia.

Aj keď teda ovocie obsahuje cukor nie je to ten cukor, ktorý dostal v posledných rokoch prídavok „tichý zabiják“ alebo „biely jed“. Ovocie totiž obsahuje prírodné cukry, ktoré sú do istej miery zdravé a ktoré by naše telo malo prijímať predovšetkým.