Človek počas svojho života zažije niekoľko typov bolestí či už ide o bolesť hlavy, bolest kolena, bolesti kĺbov, zubov či bolesť žalúdka a podobne. Každý typ bolesti má určitú príčinu, ktorá sa dá vhodnou prevenciou liečiť. Nikdy však netreba žiadnu bolesť podceňovať a v prípade dlhodobého trvania treba vyhľadať lekársku pomoc. Ak však doktorom nedôveruje je tu možnosť využívania aj alternatívnej medicíny a zázrakov z prírody. Napríklad na bolesť kolena alebo kĺbov sa dajú do bežnej stravy zaradiť ešte výživové doplnky, ktoré kĺby plnohodnotne vyživujú. Proti bolesti hlavy niekedy postačí vypiť dostatočné množstvo tekutín aby nebol ľudský organizmus dehydrovaný. Pri bolesti zubov však pomôže asi iba zubár. Akákoľvek bolesť vie však život každého či už dospelého človeka ale deti negatívne ovplyvniť a každý sa jej snaží vyhnúť.

koleno

Príčiny bolesti kolena či kĺbov


Každá bolesť má svoju príčinu, ktorú treba liečiť čím skôr. Bolesť kolena sa zvykne vyskytovať u profesionálnych športovcov, ktorí svoje kĺby, svaly či kolená extrémne zaťažujú. Bolesť kolena sa však môže vyskytnúť nečakane pri voľno časovej aktivite, pretože stačí jeden nevhodný pohyb a môže dôjsť k poraneniu väzív, šliach či dokonca vybočeniu kolenného kĺbu. Kolenný kĺb je najviac zaťažovaný kĺb v ľudskom tele preto jeho bolesť nie je ničím výnimočným. Kolenný kĺb používame totižto pri každom pohybe či už je to obyčajná chôdza alebo beh. Bolesť kolena sa tiež môže zvyšovať s pribúdajúcim vekom, avšak postihuje aj mladšie vekové kategórie.

Prejavy bolesti kolien či kĺbov pocítime tupou alebo ostrou bolesťou v kolennom kĺbe či jeho opuchom. Taktiež môže vzniknúť zápal v kolennej oblasti čo zapríčiní stuhnutosť a nižšiu pohyblivosť kolien. Bolesti kĺbov môžu súvisieť s inými chorobami a kĺby sú citlivejšie napríklad pri chorobe, ktorá sa nazýva DNA. Bolesť kolena či kĺbov môže trvať pár dní čo predstavuje akútnu bolesť, avšak ak táto bolesť trvá niekoľko týždňov či mesiacov ide už o bolesť akútnu.

bolest

Bolesť kolena či kĺbov je možné minimalizovať správnou životosprávou, dostatočným príjmom tekutín, relaxom, správnym postojom tela, vhodnou obuvou či pravidelným pohybom. Niekedy dokáže pomôcť aj zníženie hmotnosti o pár kilogramov, pretože pri obezite či nadváhe kolená a kĺby trpia omnoho viac. Na zmiernenie bolesti tiež existujú rôzne výživové doplnky, liečivé gély a krémy. Kvalitné produkty na zmiernenie bolesti kĺbov či kolien ponúka internetová stránka www.dacompharma.sk.