Najhoršie, čo vás môže na začiatku stretnúť je jednoznačne strach. Strach je niečo, čo nám bráni v rozlete, bráni nám v tom, aby sme robili niečo, v čom sme dobrí a v čom sa môžeme rozvíjať a pohnúť sa ďalej. Mark Twain povedal, že sa najviac bál vecí, ktoré sa nakoniec nikdy v živote nestali a je to pravda. Nemali by ste sa báť ničoho. Alebo si to aspoň príliš nepripúšťať. Uvidíte, že sa tak zbavíte ťažoby, ktorá na vás sadá každé ráno, keď vstávate z postele.

raketoplán

V prvom rade si premyslite, čo vlastne od vášho podnikania očakávate.
Nebojte sa skúšať a investovať do vecí, v ktorých vidíte potenciál. Nebojte sa vrhnúť sa do niečoho, o čom sú druhí presvedčení, že to nevyjde. Ale nikdy nezabúdajte na to, čo vlastne chcete dosiahnuť. Nevrhajte sa do vecí bez rozmyslu a bez toho, že by ste nad tým aspoň popremýšľali. To sa určite neoplatí. Možno by s nami niektorí úspešní podnikatelia (ktorí svoju kariéru rozbehli na základe riskovania) nesúhlasili, no pokiaľ nemáte obrovský kapitál, ktorý vám dovoľuje vrhať sa do nepremyslených vecí, držte sa našej rady.

Viete, v čom by ste chceli podnikať? Nie? Veľká chyba!
Nemôžete si predsa len tak zo dňa na deň pomyslieť na to, že chcete podnikať, aj keď vlastne ani sami neviete, v čom a ako. To tak nefunguje. Musíte mať plán. Každý správny podnikateľ začína s plánovaním, vytvorí si určitý to do list, ktorý sa snaží do bodky splniť. Prečo? Pretože, ako sa hovorí co je psáno, to je dáno. To znamená, že psychológia funguje. Keď si to raz napíšete na papier, motivuje vás to k tomu, aby ste to aj naozaj splnili. Pretože, keď sa večer pozriete do papiera, na ktorom budete vidieť, že ste vlastne celý deň preflákali, o čom to bude? Len o tom, že ste nesplnili, čo ste chceli. Pocit satisfakcie vám dá práve úloha, ktorá bola úspešne splnená.

brýle
 
Ak sa vám zo začiatku nedarí, určite nezúfajte. Mnohí úspešní ľudia začínali hneď niekoľkými pádmi. Podstatné je, že sa nikdy nevzdali a nesmiete ani vy. Skúšajte, nájdite samého seba a uvidíte, že budete spokojný.