Všimli ste si, ako sa v súčasnosti zvýšila popularita eshopov a nakupovania cez internet všeobecne? To má za následok fakt, že dnes sa poštou posiela stále viac zásielok s tými najrôznejšími produktmi. Niekedy sa človek až čuduje, čo všetko sa dá poslať a hlavne poslať to tak, aby to príjemcovi prišlo dokonale nepoškodené. Za súkromne, spoľahlivo a bezpečne odoslaný tovar sa postará to správne ochranné balenie, za týmto účelom sú často využívané bublinkove obalky https://www.2packsk.sk/obalky-sk/bublinkove-obalky-sk.

posielanie pošty

Zvoliť vhodné balenie pre zásielku je dôležité hlavne pri preprave poštou, pretože po ceste sa balík môže stretnúť s nárazmi či inými faktormi poškodenia. Bublinková fólia vo vnútri obálky zasielaný predmet spoľahlivo ochráni.

Na prvý pohľad ide, a to minimálne svojimi rozmermi, o bežnú poštovú obálku. Preto sa v nej dajú zasielať spravidla menšie veci, resp. predmety menších rozmerov, ktoré sa zmestia do klasickej poštovej obálky. Rozdiel je ale práve v tej ochrannej bublinkovej fólii, ktorá predmet ochráni pred nárazmi. Je preto ideálne, ak sa v nej posiela krehký tovar, čo by sa v bežnej poštovej obálke mohol po ceste poškodiť alebo poškriabať. V bublinkovej obálke zostáva chránený a táto preto kombinuje dve oceniteľné stránky, a to praktické rozmery + ochrannú funkciu.

zásielky, pošta

Pri výbere a kúpe bublinkových obálok (čo sa dnes dajú prehľadne kúpiť aj cez internet) je však samozrejme možné zvoliť konkrétne rozmery, menšiu alebo väčšiu obálku. Všeobecne sú ale prispôsobené na bezpečné posielanie drobnejších predmetov, ideálne napríklad na posielanie kompaktných diskov. Z hľadiska výberu správnych rozmerov obálky je tu však dôležité počítať s určitou rezervou.

  • Treba totiž rátať s tým, že bublinková fólia vo vnútri zaberá kúsok z voľného priestoru. Ochranná fólia nezaberá toho miesta veľa, ale aj napriek tomu je vhodné s tým počítať a zvoliť o číslo väčšie rozmery.

Posted in Nezaradené