Ak sa pri zariaďovaní vašej domácnosti radi necháte inšpirovať východnými filozofiami, nemali by ste zabúdať ani na silu farieb. Práve tie totiž na človeka veľmi vplývajú, hoci to možno vedome nepociťujete. Aké farby sú teda tie správne do jednotlivých miestností?
feng shui kameny
Do spálne teplé a zmyselné
Spálňa je nielen miestom odpočinku a načerpania energie, ale aj romantiky a lásky. Vyhnite sa preto modrej a zelenej, ktoré narúšajú intimitu. Siahnite po upokojujúcich zemitých farbách, ako je béžová, krémová či čokoládová, relaxačne pôsobia aj jemné ružové tóny broskyňovej, korálovej alebo lososovej. Pre povzbudenie partnerskej vášne voľte zo škály červenej, ružovej, až fialovej farby.

Do obývačky živé a prívetivé
Centrum rodinných aj návštevných posedení by malo vyžarovať priateľskú atmosféru vítajúcu každého. Aby vaše vzťahy a spoločenské kontakty prekvitali, stavte na odtiene hnedej, ktoré vnášajú stabilitu a pokoj. Vhodné sú opäť aj farby zeme známe z oblasti spálne, od krémovej až po terakotovú. Otvorenosť a komunikáciu zas oživíte oranžovoužltou.

Do jedálne s chuťou a otvorene
Aj jedáleň je miestom bohatým na stretnutia a konverzácie. Podobne ako v prípade obývačky, využite moc teplých oranžovýchzemitých odtieňov. Okrem dobej nálady však určite chcete, aby vašim hosťom u vás chutilo. Ich apetít posilníte červenou, malinovou či purpurovou. Ak sa vám zdá, že sa naopak potrebujete v jedení trošku krotiť, chuť do jedla uberá zelená farba.

V kuchyni sa zdravie varí
V kuchyni trávite veľa času prípravou jedla, ktoré je ako hlavný zdroj energie pre ľudský život nevyhnutné. Farby v kuchyni by preto mali vyjadrovať zdravie, šťastie a vitalitu. Podobne ako v jedálni, hodí sa sem živá červená, oranžová aj žltá. Pre utlmenie môžete opäť použiť zemité tóny.
vana v rohu
Z kúpeľne vychádzame noví
Kúpeľňa slúži v prvom rade na očistu, preto by jej mali dominovať farby navodzujúce uvoľnenie a obnovu. Odporúčame hlavne svetlé, pastelové odtiene zelenejmodrej, ale môžete použiť napríklad aj svetloolivovú či akvamarínovú. Ako nezameniteľný symbol čistoty je samozrejme vhodná biela farba.